BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yerelsen I. Olağan Kongresi’ni Yaptı


19 Temmuz Çarşamba 2006.

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan, İstanbul’dan sonra Türkiye genelindeki ikinci belediye işverenleri sendikası olan Yerelsen, İlk kongresini Otel Altınnal’da 10-11 Aralık 2005 tarihinde gerçekleştirdi. Yapılan kongrede Genel Başkanlığa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Münir KARALOĞLU getirildi.


 

İŞÇİLERE BAYRAM MÜJDESİ

Yerelsen’in kongresine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da katıldı. Karaosmanoğlu yaptığı konuşmada, işçinin hakları olduğu kadar işverenin de haklarının korunması için kurulan sendikanın belediyelerin işini kolaylaştıracağını belirtti. Belediye-İş 2 No’lu Şube Başkanı Bayram Özkan’ın alt belediyelere bayram ikramiyesi talebinde bulunması üzerine Başkan Karaosmanoğlu bu talebi yerine getireceklerini söyledi. Karaosmanoğlu, belediye başkanları ile görüşüp Büyükşehir olarak gerekli yardımı yapacaklarını ifade etti.


 


ALIN TERİ KURUMADAN


Büyükşehir Belediyesi’nin çalışanlarına her zaman büyük önem verdiğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “İşçilerimiz, bizim kardeşlerimizdir. Hizmeti onlarla sunuyoruz. Kendim için ne düşünüyorsam, onlar için de aynısını düşünmek zorundayım. Benim kitabım böyle yazıyor. Alın teri benim için her şeyden değerli” dedi. Emeğin kutsal olduğunu, onu inkar etmenin kendini inkar etmekle eş anlama geldiğini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Çalışanın alın terini kurumadan vermek gerekir” şeklinde konuştu.


 


YERELSEN’İN AMACI


Çalışan insanların bir teşkilat etrafında örgütlenmesinin doğallığına dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, Yerelsen’in işçilerin karşısına bir güç olarak çıksın diye kurulmadığını, sendikanın işçi sendikalarıyla daha huzurlu ve yapıcı bir ortamda pazarlığı amaçladığını ifade etti.


 


YENİ YÖNETİM KURULU


Genel kurul sonunda yapılan seçimde, Yerelsen başkanlığına Münir Karaloğlu getirildi. Yönetim kurulu üyeliklerine ise, Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Çöpoğlu, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Kemal Altunel, Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan, Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk getirildi. Denetleme kurulu Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Bahçecik Belediye Başkanı Doğan Erol, disiplin kurulu Hereke Belediye Başkanı Esener Maçil, Dilovası Belediye Başkanı Musa Kahraman ve Köseköy Belediye Başkanı Habip Sarman’dan oluştu.