BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

YERELSEN istişare toplantısı Sekapark’ta yapıldı…


20 Mart Salı 2012.

            Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikasının (YERELSEN);  2012 yılı Mart Ayı genişletilmiş istişare kurulu toplantısı SEKA Park’ta bulunan Özsar Restaurant’ta gerçekleştirildi. Genel Başkan Zeki Toçoğlu’nun başkanlık ettiği ve İSU yöneticilerinin evsahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da iştirak etti.

            Toplantıda   ev sahibi olarak söz alan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram toplantıya katılan üye belediye başkanlarına katılımlarından dolayı teşekkür ederek konuklarını ağırlamaktan   duyduğu memnuniyeti belirtti. Konuşmasına İSU hakkında bilgi vererek devam eden Bayram, YERELSEN’in düzenlemiş olduğu genişletilmiş istişare kurulu toplantılarıyla üyelerin birbiriyle kaynaşmasında önemli bir misyon üstlendiğini söyledi. YERELSEN’ in toplu iş sözleşmelerinde profesyonelce hizmet verdiğini ve bu sayede Belediye Başkanları ve yöneticilerin diğer hizmetlere daha fazla zaman ayırmasını sağladığını belirti.

             Daha  sonra söz alan YERELSEN Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, YERELSEN ve çalışma hayatıyla ilgili mevzuat  hakkında sunum yaptı. Yerelsen Genel Başkan Vekili Mustafa Çöpoğlu da katılımcılara   YERELSEN’in  faaliyetleri ve teşkilatlanma çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. III.Olağan genel kuruldan sonra Samsun Canik, Rize, Sakarya Alifuatpaşa ve Afyon Şuhut Belediyelerinin Yerelsene üye olduğunu açıkladı. 

            Genel Başkan Zeki Toçoğlu Yerelsen olarak çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini söyledi. Bir yandan sözleşmeleri takip ettiklerini, diğer yandan eğitim ve teşkilatlanma çalışmaları yaptıklarını belirtti. Son olarak 2012 Şubat ayı içerisinde Sakarya Kuzuluk’ta Belediye çalışanları için düzenlenen eğitim seminerinde  emeği geçenlere teşekkür etti.

             Kapanış konuşmasını yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye  Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Belediyelerin halka ait olduğunu ve kendilerininde vatandaşın haklarını korumak ve kollamakla görevli olduklarını belirtti. Yerelsenin halkın sendikası olduğunu ifade eden Karaosmanoğlu Yerelsenin kurulmasında emekleri olduğunu belirterek yaptıkları çalışmanın sonuçlarını görünce mutlu olduklarını ifade etti. 

            Toplantının temenniler bölümünde söz alan Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, kendilerinin  YERELSEN’i takip ettiklerini ve yaptığı çalışmaları  takdirle karşıladıklarını söyledi. Amasya Belediyesi olarak Yerelsen ailesine katılacaklarını ifade etti. Özdemir’den sonra söz alan Afyon Belediye  Başkanı Burhanettin Çoban,  Yerelsen’in kurulduğu günden beri başarılı işlere imza attığını ve profesyonelce hizmet verdiğini belirterek, kendisinin teşkilatlanma çalışmalarına bizzat iştirak ettiğini, sendikanın büyümesi için herkesi bu konuda çalışma yapmaya davet etti.