BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yerelsen, Kuzuluk Eğitim Seminerini tamamladı….


20 Şubat Pazartesi 2012.

 

Yerelsen, Üyesi olan Belediyeler ve Belediye İştiraklerine yönelik olarak düzenlediği eğitim seminerlerine bir yenisini daha ekledi. Yerelsen,  2012 yılının ilk  eğitim semineri için Sakarya’nın Kuzuluk Beldesinde bulunan İhlas Termal Hotel’i seçti.  

17-19 Şubat 2012 tarihleri arasında Kuzuluk İhlas Termal Hotel’de, Belediye Görevlilerine yönelik olarak “Kamu İhale Mevzuatı”  ile ilgili hizmet içi eğitim seminerini başarı ile icra etmiş bulunmaktadır. Eğitim Sayıştay Başmüfettişi olan Ferhat Gündüz tarafından verildi. 

Seminere başta Yerelsen Genel Başkan Vekili Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU olmak üzere  Sendikaya üye belediyelerin Birim Müdürleri, Şef, teknik personel ve büro personellerinden oluşan yaklaşık 110 kişi katıldı. 

Yerelsen Genel Başkan Vekili Dr. Mustafa Çöpoğlu, seminerde yaptığı konuşmada, 2005 yılında kurulan ve kısa adı YERELSEN olan Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikasının koordinesinde zaman zaman bu gibi eğitimler ile üye belediyelerin personellerine ve Belediye Başkanlarına ilgili konularda eğitim verildiğini dile getirdi. 

2 gün süren eğitim toplantısının personele mevzuatı öğretmek adına son derece olumlu geçtiğini vurgulayan Çöpoğlu,’‘Burada ki toplantımızın amacı ilgili belediye personelini ihale mevzuatları hakkında eğitmektir. Sendikamızın Genel Başkanı olan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu, yoğun çalışma temposundan dolayı toplantımıza katılamadı.Kendisi beni görevlendirdi. Eğitim toplantımıza katılan tüm üye belediyelerimizin personeline Genel Başkanımızın selamını iletiyorum’’ dedi.

YERELSEN’in eğitim toplantısına Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Kırıkkale, Aksaray, Tokat, Afyon, Rize, Giresun, Ordu ve Mersin olmak üzere toplam 68 belediyeyi temsilen temsilcilerin katıldığını ifade eden Çöpoğlu, ayrıca şunları kaydetti: ‘‘Bu eğitim toplatılarımızın yanında yılda bir kere mutlaka yurt dışı gezisi yapıyoruz. Bu gezilerimizin amacı yurt dışında bulunan belediyelerin çalışmalarını ve projelerini yerinde görerek bunların kendi belediyelerimizde ne kadar uygulanabileceğini izlemek. Bu zamana kadar İtalya, Avusturya, Almanya, Rusya ve Bosna Hersek’e ziyaretler düzenledik. Hem kültürel anlamda hem de belediyecilik anlamında bu ülkelerde faaliyet gösteren yerel yönetimlerde incelemelerde bulunduk. 

Belediye Başkanlarına ve personellerine farklı türlerde eğitim verdiklerini de dile getiren Çöpoğlu, ‘‘Örneğin belediye başkanlarına siyaseten eğitimler, personellere ise daha çok mevzuata yönelik eğitimler veriyoruz. YERELSEN kuruluş amacı olan toplu iş sözleşmeleri konusunda onlarca iş sözleşmesine imza atmıştır. Sendikacılık anlamında önemli çalışmalara imza atıyoruz. En aktif belediye işveren sendikasıyız. Sivil Toplum Örgütü olarak ta kamuoyu oluşturmak için çalışmalar yapıyoruz. Örneğin Anayasa Değişikliği Referandumunda evet denmesi için çalışmalar yaptık. Mavi Marmara baskınında tepkimizi gösterdik. Milli ve ulusal bağlarımıza bağlı olarak çalışmalar yapıyoruz. Yeni anayasa değişikliği ile ilgili bazı çalışmalarımız olacak’’ şeklinde ifadeler kullandı. 

Belediye çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği eğitim seminerinin son gününde katılımcılara sertifikaları takdim edildi.