BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yerelsen Sakarya’da toplandı…


11 Temmuz Çarşamba 2012.

Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikasının (YERELSEN); 2012 yılı Temmuz Ayı genişletilmiş yönetim kurulu toplantısı Sakarya’da bulunan Orman Park’ta gerçekleştirildi. Genel Başkan Zeki Toçoğlu’nun başkanlık ettiği toplantıya, yönetim, denetim, disiplin kurulu üyelerinin yanı sıra, Yerelsen’in  üyesi olan birçok belediyenin başkanları ve yöneticileri de hazır bulundu.

Toplantıda ilk olarak YERELSEN Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, YERELSEN’in 2012 yılında yaptığı sözleşmeler hakkında bilgi verdi. 2012 yılı içinde şu ana kadar 33 belediyenin sözleşmesini imzaladıklarını, hali hazırda 2 belediyenin sözleşme görüşmelerinin sürdüğünü söyledi. 5 Belediyenin sözleşme görüşmelerinin de önümüzdeki günlerde başlayacağını belirten Uzun; konuşmasının devamında bugünler de gündemde olan kıdem tazminatı yasa tasarısı ve yeni iş sağlığı ve güvenliği kanunu hakkında da bilgiler verdi

Yerelsen Genel Başkan Vekili Mustafa Çöpoğlu da katılımcılara YERELSEN’in faaliyetleri ve teşkilatlanma çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Son olarak Amasya Belediyesinin Yerelsen’e üye olduğunu ve teşkilatlanma çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Çöpoğlu, önümüzdeki günlerde yeni üyelerin Yerelsen ailesine katılacağını söyledi. Bu yıl içinde bir yurt içi ve yurt dışı eğitim programı düzenleyeceklerini, ayrıca önümüzdeki günlerde Yerelsen olarak Van Bölgesine bir ziyaret planladıklarını söyledi.

Genel Başkan Zeki Toçoğlu da konuşmasında;  Yerelsen olarak çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini, bir yandan sözleşmeleri takip ettiklerini, diğer yandan da eğitim ve teşkilatlanma çalışmaları yaptıklarını belirtti. Herkesin katılımıyla gerçekleştirdikleri bu toplantıların hem üyelerin birbirleriyle kaynaşması, hem de aidiyet duygusunun gelişmesi açısından çok faydalı gördüklerini söyledi. Önümüzdeki günlerde Yerelsen’e ait bir bülten çıkarmayı planladıklarını söyleyen Toçoğlu, bununla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Son olarak dilek ve temenniler bölümünde söz alan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş; Toplu iş sözleşmelerini yeni yaptıklarını ve bunu yaparken Yerelsen’in çalışmalarından bir kez daha fazlasıyla memnun kaldıklarını belirterek, özellikle Yerelsen’in teknik personeline çok teşekkür etti ve konuşmasını ‘iyi ki varsın Yerelsen’ diyerek bitirdi.