BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

YERELSEN üyeleri Hendek’te buluştu…


11 Ekim Pazartesi 2010.

 

         Toplantı; Sendikamız üyesi bulunan belediye başkanları ve belediye iştiraklerinin yöneticilerinin  katılımıyla  Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan Bayraktepe Tesislerinde  gerçekleştirildi. Üyeler dışında Sakarya Valisi Mustafa Büyük , Müsiad Sakarya Şubesi Başkanı Halit İnci ve ülkemize bir dizi temaslarda bulunmak üzere gelen ve Sakarya’da incelemeler yapan Fildişi Sahilleri Sanayi Bakanı Moussa Dosso toplantıya konuk olarak iştirak etti.

 

        Toplantıda   ev sahibi olarak söz alan Hendek Belediye Başkanı Ali İNCİ toplantıya katılan üye belediye başkanlarına ve Fildişi Sahillerinden gelen Bakan ile heyetine katılımlarından dolayı teşekkür etti. Konuklarını ağırlamaktan kıvanç duyduğunu belirtti. Yerelsen üyelerinin göstermiş olduğu birlik ve beraberliğin çok güzel olduğunu söyleyen Başkan İnci, toplantıya katılımın yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti de ifade etti.

 

        Genel Başkanımız  Zeki TOÇOĞLU yaptığı kısa konuşmasında  toplantıya katılan katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ettikten sonra, alanında uzman olan bir kadroya sahip olan Yerelsen’in üyelerinin hak ve menfaatlerini en iyi şekilde savunduğunu belirterek, diğer belediye yönetimlerini de bu hizmetten faydalanmaları için sendikaya üye olmaya davet etti. Konuşmasının sonunda Yerelsen’in organize ettiği ve   bu yıl Kasım ayı sonunda yapılacak olan geleneksel 3. yurtdışı eğitim ve bilgilendirme gezisi hakkında bilgi veren Başkan Toçoğlu, bu tarz  programların Yerelsen’in üyelerine sunduğu önemli bir hizmet olduğunu söyledi.

       


 

 

        Başkan Toçoğlu’ndan sonra sözü alan Yerelsen Genel Sekreteri Avukat Mümtaz UZUN   katılımcılara  görüşmeleri devam eden ve imzalanmış olan toplu iş sözleşmeleri hakkında bilgi verdi. Karadeniz bölgesinden yeni üye olan Belediyeler ve önümüzdeki günlerde üye olacak olan  Belediyeler hakkında da bilgi veren Uzun, üyelik taleplerinin gün geçtikçe arttığını ve teşkilatlanma çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerini belirtti.

        

        Yapılan konuşmalardan sonra bir sonraki toplantının Darıca Belediye Başkanı Şükrü KARABACAK’ın evsahipliğinde Darıca’da yapılmasına karar verildi.

        


 

        Toplantı sonunda Başkan İnci Fildişi Sanayi Bakanı Moussa Dosso’ya günün hatırası olarak çini bir tabak hediye etti.