BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

YERELSEN Üyeleri Kocatepe’yi Ziyaret Etti


11 Aralık Cuma 2015.

Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası tarafından yurt içi eğitim faaliyetleri kapsamında düzenlenen 13. Ulusal Eğitim Programı’nda YERELSEN üyesi 48 belediye başkanı bir araya geldi. 10 -13 Aralık 2015 tarihleri arasında Afyon Güral Hotel’de düzenlene 13. Ulusal Eğitim Programı öncesinde üye belediye başkanlarına yönelik Afyon Kültür Gezisi düzenlendi.

Profesyonel rehber eşliğinde yapılan gezi kapsamında Anadolu’nun kurtuluşunu sağlayan ve Büyük Taarruz’un sevk ve idare edildiği 1874 rakımlı Kocatepe’ye çıkıldı. Geziye katılan Belediye Başkanları ve ailelerine gezi rehberi Ali İhsan Akar tarafından Kocatepe mevkiinin Kurtuluş Savaşı’ndaki önemine yönelik sunum yapıldı. Ziyaretin anısına toplu fotoğraf çekilmesinin ardından gezi programının ikinci durağı olan Yüzbaşı Agâh Efendi Şehitliği’ne geçildi.

Gezi rehberi Akar, Büyük Taarruz’un ikinci günü, Kurtkaya Tepesi’nde şehit düşen Bayburtlu Ziver Bey Oğlu Yüzbaşı Agâh Efendi, Sinoplu Üsteğmen Feyzullah ve 100 Mehmetçik adına 1972 yılında açılan şehitlik hakkında ziyaretçilere bilgi verdi. Kahramanca savaşarak şehit düşen Bayburtlu Yüzbaşı Agâh Efendi ve silah arkadaşlarının kahramanlık öyküsü hakkında bilgi alan ziyaretçiler çeşme, tören alanı, kitabe ve kubbeden ibaret olan şehitliğin her yerini titizlikle inceleyerek şehitlikte yatan Mehmetçiklere dualar okudular.

Duygulu anların yaşandığı şehitlik ziyareti sonrası kısa bir açıklama yapan Yerelsen Genel Başkan Vekili Dr. Mustafa Çöpoğlu şehitlikte yatan vatan evlatlarını rahmet ve minnetle andığını söyledi. Kurtuluş Savaşı’nda elde edilen büyük zaferin, milli ve manevi değerlerle cepheye koşan bu vatan evlatları ile elde edildiğini belirten Çöpoğlu “böyle şanlı bir geçmişe sahip olmak bizler için gurur ve onur vericidir, vatan toprağını kanlarıyla sulayan şehitlerimiz geçmişimizi kurtardıkları gibi geleceğimizi de inşa edeceklerdir” dedi.

Şehitlik ziyareti sonrasında Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Tesisleri’ne geçen grup burada verilen çay ve kahve ikramı ile günün yorgunluğunu attılar.

Kocatepe Gezisinden Kareler