BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yerelsen V. Olağanüstü Genel Kurulu Tamamlandı


15 Ağustos Salı 2017.

Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası –YERELSEN, yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi genel sekreterlerinin görev değişikliklerden dolayı seçimli V. Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası V. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, 15.08.2017 tarihinde Luxor Garden Otel’de yapıldı. YERELSEN’in V. Olağanüstü Genel Kurulu’na, üye belediyelerimizden belediye başkanları, başkan yardımcıları, genel sekreter ve çeşitli müdürlüklerden temsilciler katıldı.

Kongrede divan başkanlığına Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, katipliğine ise Kocaeli Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol ve SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Belik seçildi.

Genel Kurulda konuşma yapan Yerelsen Genel Başkanı Toçoğlu ;
İŞVEREN SENDİKACILIĞI ALANINDA ÖNEMLİ BİR BOŞLUĞU DOLDURDUK
Kurulduğu ilk günden bu yana Türkiye’nin hemen her yerinde pek çok önemli projeye imza atan bir sendikayız. Eğitsel ve sosyal faaliyetlerimizle işveren sendikacılığı alanında önemli bir boşluğu doldurduğumuzun bilincindeyiz. Profesyonel bakış açımız ve uzman ekibimizle şuanda Türkiye’nin genelinde her yıl onlarca toplu iş sözleşmesi görüşmelerini yürütmekteyiz. Aynı zamanda çalışma hayatına yönelik kitap ve dergi gibi süreli yayınlarımızla üyelerimizin ve çalışma hayatının istifadesine yönelik hizmetler sunmaktayız.

TOÇOĞLU : Türkiye’nin en güçlü sendikaları arasındayız.
Kurulduğu günden buyana eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerimiz hız kesmeden devam ettiriyoruz. Profesyonel bir anlayışla çalışmalarının çıtası yükselten, Avrupa Birliğinden aldığı projeleri başarıyla uygulayan ve 29 ilde toplam 87 üyesi bulunan bir sendika olarak bugün Kamu işverenleri alanında Türkiye’nin en güçlü sendikalar arasındayız. Elbette ki buraya kolay gelmedik. Gayret ve kararlılıkla yürüttüğümüz çalışmaların neticesidir bizi buraya getiren. 12 yıldır profesyonelce yürütülen bu gayret, hamdolsun ki bugün bizi kamu işverenleri sendikası alanında referans alınacak bir kurum durumuna yükseltmiştir. Geldiğimiz noktada işimizi eksiksiz yapmanın, kamu yararına yönelik faydalı sonuçlara imza atmanın kıvancını yaşıyoruz. Hamdolsun ki bugün YERELSEN kanaatini dinlenir, danışmanlık alanında kendisine başvurulur kurumsal bir marka durumuna gelmiştir.

Yapılan seçimler sonucunda yönetim,denetim ve disiplin kurulları şu şekilde oluştu :

 

 

 

Yönetim Kurulu (Asıl)

Zeki TOÇOĞLU
Mustafa ÇÖPOĞLU
İlhan BAYRAM
İsmail YILMAZ
Burhanettin ÇOBAN
Adnan KÖŞKER
Şükrü KARABACAK

Denetleme Kurulu (Asıl)

Mustafa DÜNDAR
Yusuf ALEMDAR
Ali SAĞLIK

Disiplin Kurulu (Asıl)

Mehmet ELLİBEŞ
Süleyman DİŞLİ
Cavit ÖZTÜRK

 

Yönetim Kurulu (Yedek)

Ziver ÇETİNKAYA
Muhammet SARAÇ
İslam YÜCEL
Yasin ÖZLÜ
İhsan AĞCAN
İsmail Hakkı ÇETİNAVCI
Aydın YILMAZER

Denetleme Kurulu (Yedek)

Rüstem KELEŞ
İsmail KARAKULLUKÇU
Fatih YÜRÜK

Disiplin Kurulu (Yedek)

Hüseyin GENÇ
Güray ORUÇ
Ali Kemal MERT