BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yerelsen yeni yılın ilk sözleşme görüşmelerine başladı…


14 Aralık Salı 2010.

2011 Yılının ilk sözleşmesi…

Kocaeli Valiliği Çevre ve İmar Koruma Birliğinde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri YERELSEN’in katılımıyla yapıldı.YERELSEN toplantıya Genel Sekreter Mümtaz UZUN, uzman personeller Hasan TENLİK, Mete BİLGİN ve Yahya BİLGİN’den oluşan bir kadroyla katıldı.İşveren adına görüşmeleri yürütecek olan YERELSEN ekibine Birlik adına Birlik Müdürü İsmail Akbıyık eşlik etti.Bu sözleşme 2011 döneminin ilk sözleşmesi olması nedeniyle ayrı bir önem arz ediyor.

Görüşmeler YERELSEN hizmet binasında yapıldı…

İşvereni YERELSEN’in temsil ettiği toplantıyaişyerinde yetkili sendika olan Belediye İş sendikasının yöneticileri katıldı. YERELSEN’in ev sahipliği yaptığı toplantıda toplantının açılışını yapan YERELSEN Genel Sekreteri Mümtaz UZUN süreçle ilgili açıklayıcı bilgiler verdi. Sözleşmenin iki tarafında çıkarlarına uygun olması gerektiğini söyleyenGenel SekreterUZUN, görüşmelerin her iki tarafa şimdiden hayırlı olmasını diledi.

Daha sonra söz alan Birlik Müdürü Akbıyık, Birliğin faaliyetlerinden kısaca bahsetti ve işyerinde iş barışının önemine vurgu yaptı.Görüşmelerde her iki tarafa da başarılar dileyen Akbıyık, sözleşmenin şimdiden taraflar için hayırlı olmasını diledi.

6 Madde geçildi…

Yapılan açılış konuşmalarından sonra sözleşme görüşmelerine geçildi. Taraf işçi sendikasının yapmış olduğu sözleşme teklif taslağı üzerindeki maddelerden 6’sı ilk görüşmede kabul görerek geçildi. Geçilen maddeler tutanak altına alındıktan sonra bir sonraki toplantının günü ve yeri belirlenerek toplantıya son verildi.