BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yerelsen’den 15 Temmuz Mesajı


14 Temmuz Çarşamba 2021.

Türkiye’nin toplumsal yapısına ve milli iradesine açık bir suikast girişimi olan 15 Temmuz darbe girişimini bugün yeniden lanetliyoruz. Ülkemizi hedef alan, darbeci geleneğin eli kanlı hafızasına yaslanan ve milletin tercihlerini biçimlendirmeye çalışan 15 Temmuz darbe girişimi bugün artık hepimiz için özgürlüğün ve darbe karşıtlığının bir simgesine dönüştü.

Ülkemizin başta İslam coğrafyası olmak üzere tüm dünyadaki mazlum halklara karşı yükselen bir umut olmasını önlemek amacını da taşıyan darbe girişimi bu yönüyle küresel bir boyuta da sahiptir. Emperyalistlerin bu coğrafyadaki 100 yıllık işgal ve asimilasyon hedeflerinin bir basamağı olan darbe girişimi bu boyutuyla küresel güçlerin de bir maşasıdır.

Bu bağlamda darbeye karşı direnişin özellikle bizim coğrafyamız açısından daha özel bir anlam taşıdığını biliyoruz. 15 Temmuz günü milletimiz canını siper ederek darbenin karşısında durması da bu bilincin artık yaygınlaştığını göstermektedir. Bu çerçevede darbeye karşı kahramanca direniş gösteren milletimizi takdir ediyor, bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyoruz.

Ekrem YÜCE
Yerelsen Genel Başkanı