BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yerelsen’den Dağlıca’daki terörist saldırıya kınama…


25 Haziran Pazartesi 2012.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Dağlıca bölgesinde silahlı kuvvetlerimize yönelik saldırıda 8 askerimizin şehit olmasının ve 16 askerimizin de yaralanmasının üzüntüsünü ve acısını yaşıyoruz. Ülkemizin  birlik ve bütünlüğünü hedef alan terörist saldırıları bir kez daha lanetliyor ve  nefretle kınıyoruz.

Bilindiği gibi terörist saldırıların tek amacı, ülkemizin huzur ve istikrarını bozmak ve toplumda bir panik ve korku havası yaratmaktır.

Hükümetimizin liderliğinde  terör sorununun çözümü konusunda pek çok kesim tarafından adımların atıldığı, pek çok kesimin elini taşın altına koyduğu bir dönemde, terör saldırıların artış eğilimine girmesi, bölücü terör örgütünün gerçek yüzünü ortaya koymaktadır.

Ülkemizin  dünyada  varlığını ve önemini  hissettirdiği, siyasal ve toplumsal reformların uygulamaya konulduğu   her dönemde,  bu gelişmelerden rahasız olan kesimlerin,  karşımıza  sürekli terör kartını çıkardığı  aşikardır. Bu süreçte millet ve devlet olarak  soğukkanlı  ama kararlı davranmalıyız. Bu necip milletin,  terörle  mücadelesinden başarıyla çıkacağına inancımız tamdır.

YERELSEN olarak  Türkiye’nin huzurunu bozmaya yönelik terör saldırılarını nefretle kınıyor, saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimize Cenab-ı Hak’dan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza  da acil şifalar diliyoruz. 

                                                                      

                                                                                                          Zeki TOÇOĞLU

                                                                                                     Yerelsen Genel Başkanı