BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

YERELSEN’den Kilis Halkına Ziyaret


16 Nisan Pazartesi 2018.

YERELSEN Genel Başkanı Zeki Toçoğlu ve Genel Başkan Vekili Dr.Mustafa Çöpoğlu, beraberindeki heyetle birlikte Kilis’i ziyaret etti. Toçoğlu, “Kilis’teki son gelişmeler hakkında bilgiler aldık. Öncüpınar Sınır Kapısını ve Kilis Jandarma Alay Komutanlığımızı ziyaret ettik. Mehmetçiğimize destek ve moral verdik. Kilis’te faaliyet gösteren esnaflarımızla kucaklaştık. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın yaşadığı zorlukları biliyor ve yakından takip ediyoruz. Kilisli kardeşlerimiz yalnız değildir” dedi.

YERELSEN Genel Başkanı Zeki Toçoğlu, Kilis’i ziyaret etti. Başkan Toçoğlu’na Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, YERELSEN’e üye ilçe belediye başkanları ve bürokratlar eşlik etti. Güne Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara’nın Başkan Toçoğlu ve beraberindeki heyete yönelik düzenlediği programla başlayan gün Öncüpınar Sınır Kapısı ziyareti ile devam etti.

Kardeşçe yaşıyoruz
Ziyaretlerden memnuniyetlerini ve teşekkürlerini dile getiren Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, “Sayın Yerelsen Genel Başkanına ve yönetimine Kilis’e geldikleri için çok teşekkür ediyorum. Kilis, 95 yılında il olmuş küçük bir şehir. 2023 yılında 115 bin nüfusa göre kurgulanmış bir şehirdir. Savaşın başlamasıyla birlikte 1 milyon Suriyeli Kilis’e sığınıyor. Yerli nüfusumuz 97 bin. Şuan 138 bin Suriyeli vatandaşımızı Kilis’te misafir ediyoruz. Kilis, % 60’ı Suriyeli %40’ı yerli halk olan bir şehirdir. Allah’ıma şükürler olsun Kilis’te şuana kadar asayiş konusunda ciddi bir problem yaşamadık. Biz aynı dili konuşamasak da bu topraklarda kardeşçe yaşıyoruz” İfadelerini kullandı

Kilis halkı yalnız değildir
Başkan Toçoğlu, “30 ilde 90 kurumun üye olduğu Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikasını temsilen aranızdayız. Biz buraya Kilisli kardeşlerimize yalnız olmadıklarını, beraber olduğumuzun mesajını vermek için geldik. Anadolu toprakları her zaman insanoğluna bir çatı olmuştur. Hamdolsun misafirperverliğimiz dünyaya örnek oluyor. Bizler de Kilisli kardeşlerimizin yanındayız. Temennimiz sizin de ifade ettiğiniz gibi yanı başımızdaki bu kanlı savaşın bir an önce sona ermesidir. Oradaki insanlarımızın da kendi hayatlarının normale dönmesidir” diye konuştu.

Kilis’e destek ziyareti
Toçoğlu, Kilis programına Jandarma Alay Komutanlığı ziyareti ile devam etti. Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Ersin Aslan’dan süreçle ilgili bilgiler alan Başkan Toçoğlu, Mehmetçiklere kolaylıklar diledi. Aslan, vatandaşların dua ve desteklerinin büyük moral kaynakları olduğunu dile getirdi. Toçoğlu daha sonra Kilisli esnaflarla kucaklaştı, hayırlı işler dileklerinde bulundu. Başkan Toçoğlu, “YERELSEN olarak Kilis halkına destek olmak amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdik. Esnaflarımızla buluştuk. Misafirperverlikleri dolayısıyla başta Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara olmak üzere tüm Kilis halkına şükranlarımı sunuyorum” dedi.