BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yerelsen’den Ramazan Bayramı Mesajı


23 Mayıs Cumartesi 2020.

Rahmet, mağfiret, bereket ve sabır ayı olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak bayrama ulaştık. Yoksulun gözetildiği, toplumun kaynaştığı, paylaşmanın her evde muteber kabul edildiği bu ay, hepimiz için çok farklı geçti. Covid19 salgını nedeniyle iftar programları, toplu ibadetler ve sokaklarda tüm canlılığı ile yaşayan Ramazan ruhunu bu sene istediğimiz kadar yaşayamasakta hepimizin yüreklerinde aynı coşkulu his var olmaya devam etti.

Evlerimizde kaldığımız, birbirimizle teması en aza indirdiğimiz böylesi bir dönemde Ramazan bayramının daha önemli olduğunu unutmamalıyız. Dargınlıkların kaybolduğu bu mağfiret ikliminde telefonla dahi olsa sevdiklerimizi hatırlamayı sürdürmeliyiz. Sevinç ve huzurla idrak ettiğimiz bu mübarek günleri dünyanın farklı bölgelerinde ne yazıkki türlü acılarla geçirmek durumunda olanları da unutmamalıyız. Suriye, Libya, Arakan, Doğu Türkistan başta olmak üzere tüm dünyanın ezilen, sömürülen ve inançları nedeniyle ayrımcılığa uğrayan tüm insanları için de dua ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, bayramın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini, yaşadığımız bu zor günlerin bir an önce bitmesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU
Yerelsen Yönetim Kurulu Başkan V.