BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

YILDIRIM BELEDİYESİ’NDE İLK OTURUM HEYECANI


16 Ocak Perşembe 2014.

Sendikamızın yeni üyelerinden Bursa’ya bağlı Yıldırım Belediyesi’nde sağlık çalışanlarını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ilk oturumu gerçekleştirildi.  15 Ocak 2014 tarihinde Yerelsen ile Sağlık İş Sendikası arasında gerçekleştirilen ilk oturum Yıldırım Belediye Başkanlığı’ndaki Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Oturum öncesi Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin makamında ziyaret edilerek sözleşme çalışmaları hakkında bilgi verildi. Başkan Keskin ile yapılan görüşme sonrasında oturuma geçildi.

YILDIRIM 2 (1710 x 934)

Oturum başlangıcında konuşma yapan Yıldırım Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Elmas, Yerelsen aracılığı ile yapılan ilk toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin hayırlı bir sonla noktalanacağına inandığını bildirerek yapılacak sözleşmenin şimdiden her iki tarafa hayırlı olmasını diledi.

Yaşar Elmas’tan sonra söz alan Genel Sekreterimiz Av. Mümtaz Uzun, Yerelsen’in kamu işveren sendikası olması hasebiyle kamu hakkını korumakla yükümlü olduğuna dikkat çekti. Bir işveren sendikası olarak belediyenin imkânları ölçüsünde hareket edileceğine dikkat çeken Genel Sekreterimiz bu doğrultuda yapılacak olan sözleşmenin her iki tarafı da memnun edeceğini dile getirdi.

Sağlık İş Sendikası adına söz alan Sağlık İş Şube Başkanı Hasan Dervişoğulları niyetin hayır olması dolayısıyla akıbetin de hayır olacağına dikkat çekerek yapılacak sözleşmenin bu anlamda iyi sonuçlar getireceğini söyledi.

Görüşmelere Yıldırım Belediyesi’nden Başkan Yardımcısı Yaşar Elmas, Mali Hizmetler Müdürü Meryem Aktaş ve İnsan Kaynakları Müdürü Aytekin Taşkan’ın yanı sıra sendikamız genel sekreteri Av. Mümtaz Uzun, genel sekreter yardımcımız Yahya Bilgin, sendika uzmanlarımızdan Hasan Tenlik ve Yavuz Altınışık katıldı. Sağlık İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Hasan Dervişoğulları, Sağlık İş hukuk müşaviri Av. Kadir Atıcı ve işyeri temsilcisinin de hazır bulunduğu ilk oturum sonunda sözleşme teklif taslağındaki 63 maddenin 37’si kabul edildi. Kalan maddelerin görüşülmesi ise 18 Şubat 2014 tarihine ertelendi.