BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yıldırım’da İlk Oturum Yapıldı


12 Mayıs Salı 2015.

Sendikamızın üyelerinden Bursa’ya bağlı Yıldırım Belediyesi’nde belediye çalışanlarını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ilk oturumu gerçekleştirildi.  12 Mayıs 2015 tarihinde Yerelsen ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleştirilen ilk oturum belediye hizmet binasında yapıldı.

Oturum başlangıcında kısa bir değerlendirme yapan Yıldırım Belediyesi Başkan Yardımcısı Mücahit Alkan, Yerelsen aracılığı ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin hem belediye hem de belediye çalışanları için hayırlı olmasını dileyerek seçim öncesi olması nedeni ile acele edilmeden, hem işveren hem de işçi bağlamında kimsenin hakkına girmeden hakkaniyet ölçülerinde bir sözleşmenin yapılacağına inandığını söyledi.

Görüşmelere Yıldırım Belediyesi’nden Başkan Yardımcısı Mücahit Alkan, İnsan Kaynakları Müdürü Aytekin Taşkan ve belediye avukatı Seher İyisoy’un yanı sıra sendikamız Genel Sekreteri Av. Mümtaz Uzun ve sendika uzmanlarımızdan Yavuz Altınışık katıldı. Hizmet-İş Genel Sekreter Yardımcısı Av. İsmail Özgüven,  Şube Başkanı Mehmet Keskin, Şube Sekreteri Ali Doğantepe iş yeri baş temsilcisi Mustafa Kılıç ve sendika temsilcileri katıldı.

Yapılan ilk oturum sonunda sözleşme teklif taslağındaki 67 maddenin 13’ü kabul edildi. Kalan maddelerin görüşülmesi ise bir sonraki tarihe ertelendi.