BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yıldırım’da İlk Oturum


26 Ocak Salı 2016.

Sendikamız üyelerinden Yıldırım Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. 200 belediye çalışanını ilgilendiren ve sendikamız ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleşen sözleşme görüşmelerinin ilk oturumu 25 Ocak 2016 tarihinde Yıldırım Belediyesinde yapıldı.

Yıldırım Belediyesi’nde düzenlenen oturuma, Başkan Yardımcısı Fatih Polat’ın yanı sıra, belediyenin avukatlarından Seher İyisoy ile Elif Aslan Katıldı. Sendikamız uzmanlarından Hasan Tenlik ile Murat Aslan’ın katıldığı toplantıya işçileri temsilen Hizmet İş Sendikası’ndan Şube Başkanı Mehmet Keskin, Şube Sekreteri Selim Bal ile sendika temsilcilerinden Mustafa Kılıç ile Ali Gür iştirak etti. 200 belediye işçisini ilgilendiren sözleşmenin iki tarafı da memnun edecek bir şekilde sonuçlanması için gayret gösterileceğine dikkat çeken Fatih Polat yapılacak görüşmelerin hayırlı geçmesini diledi.

Yapılan ilk oturumda işçi sendikası tarafından sunulan sözleşme teklif taslağındaki 66 maddenin değerlendirilmesi yapıldı.6 maddenin kabul edilmesine, kalan maddelerin ise bir sonraki oturumda görüşülmesine karar verildi.