BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yıldırım’da İşçilere Bayram Müjdesi


14 Temmuz Salı 2015.

2 (375 x 250)

Yıldırım Belediyesi, Hizmet-İş Sendikası ve sendikamız arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi 10 Temmuz 2015 tarihinde imzalandı. Yıldırım Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra sendikamız Genel Sekreteri Mümtaz Uzun,  Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanvekili Hüseyin Öz, Hizmet-İş Sendikası Baş Temsilci Mustafa Kılıç, Yıldırım Belediyesi bürokratları ve işçiler katıldı. Göreve geldikleri günden itibaren çalışanlarının haklarını koruduklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İşçilerimizin sendikal haklarını korumak ve refah seviyelerini yükseltmek adına imzaladığımız toplu iş sözleşmesi başta çalışanlarımız olmak üzere herkese hayırlı olsun” diye konuştu.

Sendikal Haklar İyileştirildi

Yıldırım Belediyesi’nde çalışan 191 işçinin geçmiş dönemlerde yaşadıkları uzun ve yorucu süreci sonlandırdıklarını belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Göreve geldiğimiz günden itibaren ilk olarak geçmiş dönemlerde işçilerimizin biriken haklarını ödedik. Şimdi de uzun süredir gerçekleştirdiğimiz görüşmeleri mutlu bir şekilde sonuçlandırdık. Yaptığımız sözleşme neticesinde işçilerimiz 2016 yılının sonuna kadar her 6 aylık dönemde yüzde 5 zam alacaklardır” şeklinde konuştu. Yönetim anlayışlarının çalışanlarının haklarını her zaman korumak olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Peygamber Efendimizin ‘İşçinin alın teri kurumadan hakkını veriniz’ kendimize düstur ediniyoruz. Bundan sonraki süreçte de sendikal hakların daha da artarak devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

Güçlü Yıldırım Vurgusu

Yıldırım’ın kalkınması yolunda Yıldırım Belediyesi olarak çok önemli görevler üstlendiklerini aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Şehrimizin ‘ideal şehir’ olması hedefini Yıldırım Belediyesi olarak tüm ekibimizle gerçekleştirmeliyiz. Bunu başarmanın yolu da mutlu ve güçlü ekiplerden geçer. Kendi içimizde güçlü olursak özlenen Yıldırım’ı yeniden inşa ederiz” şeklinde görüşlerini belirtti. Attıkları her adımda Yıldırım’ı yaşanabilir şehir yapma gayretini gösterdiklerini de dile getiren Başkan Edebali, “Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak, gelecek nesillere aktaracak bu kadroların huzur ve mutluluğunu gözetecek toplu iş sözleşmemizin tekrar hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 Başkan Edebali’ye Teşekkür

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanvekili Hüseyin Öz ise Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin göreve geldiği günden bu yana çalışanlarının haklarını korumasındaki özverisini memnuniyetle takip ettiklerini belirterek, “Çalışanın hakkını koruyan, uzun mahkeme süreçlerinden bugünlere getiren Başkan Edebali’ye sendikamız olarak teşekkür ediyorum” dedi.

Toplu iş sözleşme imza töreninden sonra Yıldırım Belediyesi çalışanları davul zurna eşliğinde belediye binası önünde kutlama yaptı.

3 (375 x 250)

_DSC3344 (375 x 250)

1 (375 x 250)

4 (375 x 250)

5 (375 x 250)

7 (375 x 250)