BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yıldırım’da Sağlık Çalışanlarının Sözleşmesi Başladı


19 Ocak Salı 2016.

Sendikamız üyelerinden Yıldırım Belediyesi’nde çalışan 29 sağlık personelini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. 15 Ocak 2016 tarihinde Yerelsen ile Sağlık İş Sendikası arasında gerçekleştirilen ilk oturum belediye hizmet binasında yapıldı.

Yıldırım Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Polat oturum başlangıcında kısa bir konuşma yaparak, belediye bünyesinde çalışan sağlık personeli için sözleşme kapsamında gerekli hassasiyet gösterileceğini söyledi. Yapılacak sözleşmenin şimdiden her iki tarafa da hayırlı olmasını dileyen Polat görüşmelerin hakkaniyet ölçülerinde sürdürüleceğine inandığını ifade etti.

Yapılan ilk oturuma Yıldırım Belediyesi’nden Başkan Yardımcısı Fatih Polat, Mali Hizmetler Müdürü Hakkı Toğay Yılmaz ve belediye avukatı Seher İyisoy’un yanı sıra sendikamız Genel Sekreteri Av. Mümtaz Uzun ve sendika uzmanlarımızdan Hasan Tenlik ile Murat Aslan katıldı. Sağlık İş Sendikasından ise Sağlık İş Genel Teşkilat ve Eğitim Sekreteri Bülent Gökmen, Mali Sekreter Doğan Alıç, Sağlık İş Bursa Şube Başkanı Hasan Dervişoğulları ile sendika temsilcileri katıldı.

Yapılan ilk oturum sonunda işçi sendikası tarafından sunulan sözleşme teklif taslağındaki 67 maddenin değerlendirilmesi yapıldı. Kalan maddelerin görüşülmesi ise bir sonraki tarihe ertelendi.