BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yıldırım’da Toplu Sözleşme Sevinci

22 (864 x 576)

Sendikamız üyelerinden Yıldırım Belediyesi’nde Sendikamız ile Hizmet İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde mutlu sona varıldı. 25 Ocak’ta başlayan ve 200 belediye çalışanını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi  12 Nisan 2016 tarihinde yoğun katılımlı törenle imzalandı.

Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen imza törenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve belediye başkan yardımcılarının yanı sıra sendikamız uzmanlarından Hasan Tenlik ve Murat Aslan katıldı. Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanvekili Hüseyin Öz ve Bursa Şube Başkanı Mehmet Keskin’in de katıldığı törene işyeri temsilcileri ve çok sayıda işçiler katıldı.

Tören öncesinde konuşma yapan Başkan Edebali göreve geldikleri ilk günden itibaren çalışanların haklarının korunması konusunda çok hassas davrandıklarını vurgulayarak “İşçilerimizin haklarını korumak, refah seviyelerini yükselterek daha rahat bir ortamda çalışmalarını sağlamak için imzaladığımız toplu iş sözleşmesi başta çalışanlarımız olmak üzere hepimize hayırlı olsun” dedi.

Yıldırım Belediyesi’nde çalışan işçilerin geçmiş dönemlerde yaşadıkları sıkıntılı süreci çözerek haklarını iyileştirmeye devam ettiklerini belirten Edebali, “İşçilerimize söz verdiğimiz gibi haklarını koruyarak şartlarını iyileştirmeyi sürdürüyoruz. Yaptığımız sözleşme neticesinde işçilerimizin 2016-2018 yılları arasında birleştirilmiş sosyal yardım ve yevmiye ücretlerinde yıllık ortalama yüzde 13,5’luk bir iyileştirilme yapılacak” şeklinde konuştu.

Yıldırım Belediyesi olarak önceliklerinden birisinin çalışanlarının haklarını korumak olduğunu da vurgulayan Başkan Edebali, “Kurumumuzun çalışanları aynı zamanda Yıldırım’ın neferleridir. Sizler elinizden gelen gayreti gösteriyorsunuz. Alın terinizin karşılığını almanız en doğal hakkınız. Biz de emeklerinizin karşılığını boşa çıkartmayarak bundan sonraki dönemlerde de sendikal haklarınızı iyileştirmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Hizmet İş Sendikası Genel Başkanvekili Hüseyin Öz ise, Edebali’nin çalışanlarının haklarını korumasını memnuniyetle takip ettiklerini belirterek, “Geçmişte yaşanan meseleleri göreve geldiği gibi çözen, çalışanın haklarını koruyarak uzun ve zahmetli mahkeme süreçlerinden bugünkü olumlu şartlara getiren başkanımıza çalışanlarımız ve sendikamız adına teşekkür ediyorum” dedi. . Sözleşmenin imzalanmasının ardından işçiler, sözleşme sevincini davul zurna eşliğinde kutladı.