BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

YÜREĞİR BELEDİYESİ’NDE İLK OTURUM YAPILDI

Sendikamızın yeni üyelerinden Adana’ya bağlı Yüreğir Belediyesi’nde Yerelsen aracılığı ile yapılan ilk toplu toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı.  04 Şubat 2014 tarihinde Yerelsen ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleştirilen ilk oturum Yüreğir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Görüşmelere Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Belediye Başkan Yardımcısı Zülfü Çelik, Mali Hizmetler Müdürü Meral Çetin, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdür Münir Cırık katıldı. İşveren temsilcisi olarak sendikamız Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin ve sendikamız uzmanlarından Hasan Tenlik’in yanı sıra işçi sendikası yetkililerinden Hizmet İş Adana Şube Başkanı Abdurrahman Yücel ile sendika yetkilileri hazır bulundu. Toplantı başlangıcında açıklama yapan başkan Mahmut Çelikcan, çalışanların huzur içerisinde görevlerini yaptıklarını belirterek, bundan sonra da herkesin aynı ortamda görevlerini sürdüreceğini kaydetti. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin daha önce olduğu gibi bundan sonra da huzur içerisinde sorunsuz şekilde tamamlanacağını ifade eden Çelikcan, önceliklerinin işçilerin maaşları olduğunu, belediye çalışanlarına belediye imkânları ölçüsünde günün gerçeklerini yansıtan ücretler verileceğini söyledi.

 Yapılan görüşme sonunda işçi sendikası tarafından sunulan 69 maddelik sözleşme teklif taslağındaki 12 maddenin kabul edilmesine karar verildi. Kalan maddelerin görüşülmesi 04 Mart 2014 tarihine ertelendi.

DSC_0028 (1061 x 704)