BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Zeki Toçoğlu 1 Mayıs Kutlamalarına Katıldı


1 Mayıs Pazar 2016.

21 (1368 x 912)

1 Mayıs’ta Toçoğlu’dan Kardeşlik Vurgusu

Hak-İş Konfederasyonu tarafından Sakarya’da düzenlenen 1 Mayıs kutlamalarına 32 ilden yaklaşık 15 bin kişi katıldı.

1 Mayıs kutlamaları için 32 ilden gelen sendika üyeleri Adapazarı Kent Meydanı’nda toplandı. Hak- İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ve sendika üyelerinin iştirak ettiği kutlamalara YERELSEN Genel Başkanı Zeki Toçoğlu da katıldı.

Gurup Yürüyüş ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının konser verdiği kutlamalarda Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu meydandaki işçilere seslendi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlamak için Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Sakarya’ya gelen işçileri selamlayan Zeki Toçoğlu 1 Mayıs’ın kaosun, acı ve gözyaşının değil dayanışmanın, kardeşliğin ve barışın adı olduğunu vurguladı.

“1 Mayıs kaosun değil kardeşliğin adıdır”

Konuşmasına Türkiye’nin dört bir yanından gelen emekçileri selamlayarak başlayan Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Şehrimize gelen emeğin, alın terinin, barışın temsilcileri, zor dönemlerde milletin değerlerine sahip çıkan emekçi kardeşlerim. Kardeşlik coğrafyası Sakarya’mıza hoş geldiniz şeref verdiniz. En kritik dönemlerde ülkemizin geleceğine sahip çıkan işçi kardeşlerimizin hakları için mücadele veren çok değerli HAK İş üyelerini şehrimizde ağırlamaktan onur duyuyoruz, Sakarya’mıza hoş geldiniz, şeref verdiniz. Çok şükür ülkemize bahar geldi. Atık 1 Mayıs kaosun, acını, gözyaşlarının adı değil 1 Mayıs dayanışmanın, kardeşliğin ve barışın adıdır. Bunun en güzel örneğini de işte bu meydan. Bugün kardeşlik coğrafyası Sakarya’dan sesleniyoruz.”

“Kara günler geride kaldı”

“ Bizler bir dava uğruna yollara düştük. Bizim davamız adalettir, özgürlüktür. Dayanışmadır kardeşliktir, kalkınmadır. En önemlisi de hakça paylaşımdır. Bizim derdimizin herkesin inandığı gibi insanca yaşayabilmesidir.

Artık kara günler geride kaldı. İnşallah bir daha dönmeyecek. Ben bugün, bu meydana baktığımda 1 Mayısı bahane eden, ülkesine zarar vermek isteyenleri görmüyorum. Bu meydanda kendisi gibi düşünmeyen herkesi düşman gören bir anlayışı da görmüyorum. Hamdolsun, ben bugün bu meydana batığımda bu toprakların evlatlarını, ülkesini seven Anadolu insanlarının iradesini görüyorum. Kalbi Türkiye için, Balkanlar, Kafkaslar, Ortadoğu için atan Anadolu’nun emekçilerini görüyorum. Rabbim yolunuzu açık etsin.

Rabbim siz işçi kardeşlerimizi tüm kazalardan belalardan korusun. Rabbim birliğimiz ve kardeşliğimizi daim kılsın. Daha müreffeh, daha eşitlikçi, daha örgütlü bir Türkiye temennisi ile 1 Mayıs Birlik, Emek ve Dayanışma gününüzü kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.